• Implantologia

    Implantologia to nowoczesna i skuteczna metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Pozwala ona uzyskać pacjentom niezwykły komfort oraz znakomite walory estetyczne w porównaniu z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi. Stosuje się ją zarówno w przypadku braków pojedynczych, jak i większej liczby zębów, czy bezzębia. Implanty to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda.

    Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas pierwszej, chirurg implantolog wprowadza do kości implant wykonany z tytanu, który łączy się z odpowiednimi tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest w pełni bezbolesny.

    Implanty są niezwykle trwałym i najbardziej przewidywalnym rozwiązaniem, które w przeciwieństwie do tradycyjnych uzupełnień protetycznych nie wymaga opracowywania, a co za tym idzie „niszczenia” sąsiednich zębów. Ten doskonały substytut naturalnych zębów zapobiega zanikowi kości szczęki lub żuchwy w miejscu ekstrakcji oraz nie dopuszcza do niekorzystnych zaburzeń zgryzu. Olbrzymia ilość zalet jakie charakteryzuje to rozwiązanie sprawia, że jest ono zalecane przez zdecydowaną większość stomatologów na całym świecie.

    W naszej praktyce korzystamy z systemu implantologicznego, renomowanej, szwajcarskiej firmy - Thommen Medical.

    powrót