• Endodoncja ( leczenie kanałowe)

    Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmującą się kanałowym leczeniem zębów nieodwracalnie uszkodzonych w wyniku głębokiej próchnicy lub urazu. W przypadku nieleczonego zakażenia miazgi przy korzeniu zęba w kości szczęki lub żuchwy może gromadzić się ropa, tworząc ropień. Ropień może uszkodzić kość otaczającą ząb i powodować dolegliwości bólowe.

    Leczenie kanałowe polega na usunięciu uszkodzonej, objętej stanem zapalnym lub martwej tkanki, a przestrzeń która powstaje po oczyszczeniu i ukształtowaniu ulega szczelnemu wypełnieniu specjalnym rodzajem żywicy - gutaperką. Ta nowoczesna metoda daje możliwość wyleczenia zęba, który w przeszłości byłby przeznaczony do ekstrakcji. Tak uratowany ząb może być wykorzystany jako filar dla prac protetycznych, co jest bardzo korzystne dla kondycji narządu żucia.

    W naszej praktyce wykorzystujemy specjalistyczny mikroskop endodontyczny Seliga Smartoptic, dzięki któremu oferowane przez nas leczenie jest precyzyjne i skuteczne. Każdy zabieg kontrolowany jest finalnie za pomocą zdjęcia radiowizjograficznego, tak aby osiągnięte efekty były długotrwałe i charakteryzowały się najwyższą jakością.