• Stomatologia Zachowawcza

    Stomatologia zachowawcza skupia się na zapobieganiu oraz leczeniu próchnicy w celu zachowania naturalnego i zdrowego wyglądu zębów. Bakterie znajdujące się w jamie ustnej, wywołujące niepożądane zmiany, mogą powodować również wiele innych dolegliwości, takich jak schorzenia dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów.

    Z tego właśnie powodu skuteczne leczenie próchnicy jest tak istotne nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu. Leczenie próchnicy polega na bardzo starannym usunięciu chorych tkanek zęba i zastosowaniu specjalistycznego wypełnienia.

    Skuteczne i efektywne leczenie gwarantuje tylko zastosowanie najwyższej jakości materiałów. W naszej praktyce stosujemy między innymi najnowocześniejszy system wypełnień firmy Kerr - SonicFill.

    Ta nowatorska metoda uzupełniania ubytków wykorzystująca ultradźwięki daje rewelacyjne efekty. Wypełnienia te charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz pozwalają przywrócić estetykę i funkcjonalność maksymalnie zbliżoną do zębów naturalnych. Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u stomatologa jest obawa przed odczuwaniem bólu. W naszej praktyce stosujemy na życzenie pacjenta znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba, które gwarantuje całkowicie bezbolesny zabieg.

    powrót